Ką veikia namo administratorius?
Pagrindinis administratoriaus uždavinys – administruoti daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektus –užtikrinti jų priežiūrą pagal teisės aktų nustatytus privalomuosius statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimus, įgyvendinti namo butų ir kitų patalpų savininkų su bendrąja nuosavybe susijusius sprendimus ir pavedimus, priimtus pagal LR Civilinį kodeksą, jiems atstovaujant.
Kas yra bendro naudojimo objektai?
Bendro naudojimo objektai yra:
bendrosios konstrukcijos (pamatai, perdenginiai, stogas, balkonų ir laiptinių konstrukcijos, fasadų apdailos elementai, laiptai, durys);
bendroji inžinerinė įranga (vandentiekio ir nuotekų tinklai, šildymo sistemos ir šilumos punktai, karšto vandens ruošimo įrenginiai, elektros instaliacija ir skydinės, liftai, antenos ir kabeliai);
bendrojo naudojimo patalpos (laiptinės, koridoriai, holai, palėpės, sandėliai, rūsiai, pusrūsiai).
Kas yra namo kaupiamosios lėšos? Kaip jos kaupiamos?
Kaupiamosios lėšos yra kiekvieną mėnesį gyventojų kaupiamos lėšos planuojamiems daugiabučio namo atnaujinimo, remonto ir namo išsaugojimo darbams atlikti pagal privalomus statinio naudojimo ir priežiūros reikalavimus. Kaupiamosios lėšos renkamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. balandžio 15 d. nutarimu Nr. 390 „Dėl butų ir kitų patalpų savininkų lėšų, skiriamų namui (statiniui) atnaujinti pagal privalomuosius statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimus, kaupimo, dydžio apskaičiavimo ir sukauptų lėšų apsaugos tvarkos aprašo patvirtinimo“.
Nors kaupiamųjų lėšų tarifą nustato minėtas Vyriausybės nutarimas, butų ir kitų patalpų savininkai, pageidaujantys, kad jų name būtų atlikti reikalingi bendrojo naudojimo objektų atnaujinimo ar pagerinimo darbai, gali savo iniciatyva padidinti kaupimo įmokas.
Gyventojų sukauptos lėšos yra naudojamos pagal tikslinę paskirtį – namo bendrojo naudojimo objektų (stogo, sienų, vamzdyno ir kt. konstrukcijų) remontui.
Kas yra pastatų techninė priežiūra?
Pastato konstrukcijų ir inžinerinių sistemų priežiūra, periodinių ir kasmetinių apžiūrų atlikimas, pastato būklės įvertinimas ir prevencinių priemonių taikymas, skubus remonto darbų atlikimas, techninės dokumentacijos tvarkymas.